V cizí zemi

World Maps

Žití v cizí zemi, kde neznáte zpočátku moc lidí, v některých případech ani jazyk ne, je pořádná výzva. Není to můj první výlet do neznáma. Kdysi jsem byla v USA, taky jsem nějakou dobu žila ve Španělsku.

Zjistila jsem za ty měsíce usazování se všudemožně, že když přišlo na řadu moje třetí stěhování z mojí mateřské základny, už jsem neměla takovou motivaci učit se nový cizí jazyk a začleňovat se do místní kultury. Najednou motivace nebylo tolik jako předtím. Možná to je tím, že už vím, kolik to dá práce, kolik frustrací to s sebou nese, stresu a překonávání vlastních hranic.

Když jsem se přestěhovala nedávno potřetí, počítala jsem, že mi ten můj drive hned po příjezdu do země automaticky naskočí. Nic moc se ale tentokrát nestalo. Místo energičnosti jsem pociťovala spíš letargii. Byla jsem z toho dost překvapená a znepokojená, protože jsem věděla, že přesně tenhle drive potřebuju k tomu, abych si našla přátele, práci a zajistila si tu život, který mě bude bavit a naplňovat. Byl to dobrý nápad se sem přestěhovat? Je to indikátor, že jsem měla zůstat doma nebo jet někam jinam nebo je ta energičnost něco, co se člověk musí naučit “nahodit si” sám? Nebo je něco doma, co mě drží zpátky? Těžko říct. Možná všechno dohromady. Teď už jenom vyřešit, co s tím. Vezmu si malou půjčku od Ferratum.cz, zaletím na pár dní domů a nechám si všechno projít hlavou. Pak se uvidí, co bude dál.

This entry was published on October 12, 2014 at 6:35 am. It’s filed under V cizině and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: