Miluji tě čistou láskou bez podmínek

Psala jsem tu o milosrdné lži a tak co si tentokrát dát bezpodmínečnou lásku? To je slovíčko, že? BEZPODMÍNEČNÁ. Chápete ho? Dokážete si, pod tím pojmeme něco konkrétního představit?

Já lásku čistou, lásku bez podmínek. Z toho také vychází i ta láska, která potřebuje ke svému životu podmínky. Je to ale život? Miluji tě, ale… Jaké ale? Když miluji, tak se vším všudy. Se všemi chybami, nedostatky, rozdíly a bez očekávání. Miluji BEZ podmínek.

Dlouho jsem se musela učit, co to vlastně znamená. Vychovaná jsem k tomu nebyla, rodiče s námi o takových věcech nikdy nemluvili. Všechno to ke mně chodilo samo. Mnoho zkoušek tak přišlo v partnerském vztahu, kdy jsem cítila zklamání z chování partnera, nebo mě popuzovalo. Ale třeba i malichernosti. Ale nemyslete si, trápilo mě to taky, věděla jsem o tom, jen jsem nevěděla jak z kola ven. Dost jsem na sobě pracovala, učila se sebe a partnera přijímat takové jací jsme, šlo to ztuha, ale šlo to.

Nemohla jsem vystát partnerovu maminku, paní chytrá, všechno ví, všechno zná, se vším poradí. Má poslední zkušenost ze setkání s ní (týdenního) mně naprosto ohromila. Nepředpokládám, že se ve svých 53 letech změnila, ale něco se opravdu pohnulo. Světe div se, ona mě nevytáčí, nebo spíš je to tak, že už se vytočit nenechávám, nemám k tomu nějak potřebu. Prostě to všechno beru tak jak to přichází. A mám z toho všeho opravdu radost! Ale pořád je ještě co zlepšovat.bezpodmínečná láska

Bezpodmínečně milovat lidi a svět je o tom, neřešit, že vám kdy kdo ublížil, mějte ho za to rádi, asi jste z jeho chování měli něco pochopit. I partnerství je stav, kdy se z chování druhého dozvídáte hodně o sobě. A děti jsou zrcadla dokonalá. Pokud se jejich odrážení naučíte rozumět, zaručuji vám, že lepší školu od života nedostanete.

Mějte se rádi a mějte rádi i lidi kolem vás. Prostě je berte takové, jací jsou. Vyjádřete svůj názor, ale je nechte také se svobodně vyjádřit. Pak můžete jít dál.

 

 

 

 

This entry was published on April 3, 2015 at 8:30 am. It’s filed under Láska and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: