Lež má krátké nohy

Tak schválně, jaké lidi máte rádi? Nezvedá se vám žaludek z toho, co okolo sebe mnoho z nás říší? Mně jo.  A čím dál víc. Proto se sama řídím pravidlem pravdomluvnosti a učím to i děti. Když něco provedou, i nechtěně, ať se přiznají a nemají z toho strach. Horší je pak to vyšetřování a narůstající nedůvěra.  S přiznáním se jim uleví a my bychom se neměli zlobit. Mnoho lidí, rodičů, by mělo být rádo, když se jejich ratolest umí a řídí takovými pravidly. Ba by se od nich měli i učit.

Nedokážu si dnes představit žít neupřímný život. Jak sama k sobě, tak i k bližním. Žaludek se mi obrací z toho, že někteří lidé dokážou bez mrknutí oka lhát, jako když tiskne. Manželce či manželovi, rodičům, dětem a i před soudem.

Pravda může ublížit jen na malou chvíli, ale lež navždy. Anonym

Pravda může ublížit jen na malou chvíli, ale lež navždy. Anonym

Proč si lidi lžou?

Podle mě mají svědomí naladěno na nízké vibrace. Mají špatně určený žebříček hodnot, nedokážou nést odpovědnost za své činy. Jak se to projevuje? Přesně tím, že když něco „zatlučou“, mají pocit, že se vše vyřešilo a lží vše skončilo. Opak je pravdou. Nevyřešilo se nic. Ještě více si zanesli svou duši a nevědí o tom. A taková je naše společnost – zanešená. Zkuste tedy alespoň vy, naučit se žít v pravdě. I když to zprvu bude trochu bolet a dřít. Určitě se to vyplatí. Dělat bychom to měli kvůli sobě samým, ale také pro naše děti a jejich děti. Co je naučíme my, oni budou předávat dál.  Tak to funguje a my bychom toho měli využít.

Jaké máte vy zkušenosti s tím, že lež má krátké nohy a s tím, že s poctivostí se dojde nejdál?

This entry was published on December 1, 2015 at 9:11 pm and is filed under doba, proč. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: